Hematoksylina i eozyna

W prezentowanej ofercie znajduje się sprzęt medyczny, który został opracowany z myślą o niezwykle istotnym zagadnieniu, jakim niewątpliwie jest diagnostyka nowotworów. Chemia kliniczna to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki, dzięki której wczesne dostrzeżenie niebezpiecznych dla życia chorób jest znacznie łatwiejsze. Podczas prowadzenia zaawansowanych badań konieczne staje się wykorzystanie nie tylko najnowocześniejszych technologii, ale także najefektywniejszych metod pracy.

W celu zaobserwowania zmian w komórkach używane są przede wszystkim takie substancje jak hematoksylina i eozyna. Pierwsza z wymienionych w pH zasadowym barwi struktury komórkowe na kolor niebieski, natomiast w pH kwaśnym na czerwono. Druga to barwnik o charakterze kwasowym, reagujący z kwasochłonnymi strukturami tkankowymi, których hematoksylina nie barwi. W naszej ofercie znajdują się zarówno opisywane odczynniki, jak i systemy do zautomatyzowanej obróbki preparatów.

Hematoksylina i eozyna – nowoczesny system Dako CoverStainer

Jeżeli chodzi o diagnostykę nowotworów oraz inne kwestie dotyczące badań prowadzonych w zakresie chemii klinicznej, to współcześnie stawia się przede wszystkim na automatyzację procesów. W ofercie naszej wypożyczalni sprzętu medycznego znajdują się nowoczesne systemy Dako CoverStainer służące do obróbki preparatów.

Urządzenie przeznaczone jest nie tylko do barwienia hematoksyliną i eozyną zatopionych w parafinie i zamrożonych skrawków tkankowych, ale także do rozmazów z cytowirówki, rozmazów cytologicznych i bioptatów igłowych.

Szukaj w serwisie
Polityka cookies