Spektroskopia Ramana

Wśród wielu metod polegających na badaniu widm próbek jedną z najpopularniejszych jest spektroskopia Ramana. To jedna z technik, które wykorzystują rozproszone promieniowanie do przeprowadzenia pełnego i miarodajnego sprawdzenia składu obserwowanego materiału. Aparatura analityczna do tego rodzaju zadań może być bez trudu wykorzystana także w terenie.. Dzięki temu pomiary znajduje wiele zastosowań w różnych dziedzinach.

Podręczna aparatura

Dzięki możliwościom, jakie zapewnia spektroskopia molekularna techniką Ramana, możliwa jest analiza widm związków bez konieczności otwierania opakowań z surowcami. Ma to ogromne znaczenie w farmacji, przemyśle chemicznym czy podczas działań operacyjnych służ mundurowych.

Urządzenie wykrywa i identyfikuje wszelkie materiały, w tym materiały wybuchowe, prekursory, toksyczne chemikalia przemysłowe, bojowe środki chemiczne i narkotyki. Sprzęty są także chętnie wykorzystywane na lotniskach. Wysokiej klasy aparatura analityczna od firmy Perlan Technologies jest w stanie zaoszczędzić użytkownikowi wiele czasu i kłopotów, pozwalając na badanie próbek bezkontaktowo, a także wspomnianej już wcześniej możliwości badania substancji przez jej opakowanie.

Szukaj w serwisie
Polityka cookies