Nowość Agilent 2022 -Tandemowy spektrometr mas 6475 LCMS

 • NOWOŚĆ 2022Tandemowy spektrometr mas Agilent 6475 LCMS to  najnowszy model z serii niezawodnych aparatów LC/MS/MS, cieszących się najwyższym uznaniem i zaufaniem klientów, przewidziany do rutynowych analiz
 • Ten wszechstronny, charakteryzujący się wysoką czułością i trwałością spektrometr masowy, wyposażony został w zaawansowane technologicznie moduły takie jak: źródło jonów Agilent Jet Stream (AJS),  zakrzywiona i zwężająca się cela kolizyjna, grzane hiperboliczne kwadrupole i system detekcji oparty o +/- 20 kV HED.
 • Aparat 6475 LC/TQ został również wyposażony w inteligentne rozwiązania systemowe: EMF (wczesne przypominanie o konserwacji), zaplanowane strojenie, sprawdzenie strojenia oraz pracę w trybie ponownego nastrzyku.
 • Niskie granice wykrywalności wymagane w analizie pestycydów, PFAS, leków weterynaryjnych, nitrozoamin oraz innych regulowanych przepisami analizach są łatwe do osiągnięcia, dzięki zastosowanym w aparacie zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom,
 • Korzystając z  zaawansowanych, ale jednocześnie łatwych w użyciu inteligentnych rozwiązań systemowych, w które aparat został wyposażony, twoje laboratorium może być w najwyższym stopniu dyspozycyjne, utrzymywać najlepsze osiągi, pomagać w planowaniu czynności konserwacyjnych urządzenia, a w rezultacie uzyskiwać wiarygodne wyniki.

Szkolenie Agilent 6475 LCMS część 1 -Operation and data processing.
Analiza pestycydów w żywności

Nowy Agilent 6475 Tandemowy spektrometr mas

WIADOMOŚCI PRASOWE 2022

 Na konferencji  ASMS 2022 Agilent zaprezentował nowe kwadrupolowe spektrometry masowe 

System LC/MS Agilent 6475 z potrójnym kwadrupolem,  aparat 5977C GC/MS i dodatkowo 7000E GC/TQ oraz 7010C GC/TQ reprezentują najnowsze osiągnięcia w ponad 50-letniej historii firmy Agilent, w dziedzinie spektrometrii mas. Nowe aparaty z potrójnym kwadrupolem, LC/MS oraz GC/MS, oferują wbudowane inteligentne rozwiązania systemowe mające ułatwić funkcjonowanie laboratoriów i uprościć czynności laboratoryjne.

Nowe aparaty GC/MS z pojedynczym oraz potrójnym kwadrupolem wyposażone w źródło jonów HydroInert, pomogą klientom stawić czoła kluczowym wyzwaniom związanym ze stosowaniem wodoru jako gazu nośnego

„Te nowe, innowacyjne, wyposażone w inteligentne funkcje systemy LC/MS oraz GC/MS zostały zaprojektowane, aby życie naszych klientów uczynić prostszym” powiedział Sudharshana Seshadri, wiceprezydent i dyrektor generalny Działu Spektrometrii Mas firmy Agilent. „Rosnący poziom wbudowanych inteligentnych rozwiązań systemowych oraz wyższy poziom funkcji diagnostycznych aparatów pozwala skrócić do minimum czas przestojów urządzeń, aktywnie planować  rutynowe czynności konserwacyjne, minimalizować wpływ na produktywność laboratorium pozwalając użytkownikom skupić się raczej na ich analizach niż aparatach”.

System LC/MS Agilent 6475 z potrójnym kwadrupolem to kolejna odsłona wytrzymałego i solidnego spektrometru mas o wysokiej czułości przeznaczonego do rutynowych analiz ilościowych.

Model 6475 wyposażony jest w moduł Inteligent Reflex, funkcję ponownego nastrzyku próbki, która automatycznie reaguje na określone warunki analizy, zapewniając natychmiastową ocenę wyników, a w następstwie poprawiając szybkość analiz i ograniczając zaangażowanie operatora.

Dostarczana z aparatem 6475, najnowsza wersja oprogramowania Mass Hunter Aquisition 12.0 umożliwia integralność danych zgodną z wymogami prawnymi określonymi w 21 CFR Part 11 i Annex 11, co jest kluczowym wymogiem klientów przemysłu farmaceutycznego i biofarmaceutycznego.

System GC/MS Agilent 5977C jest najnowszym w uznanej serii systemów z pojedynczym kwadrupolem. Wprowadzenie w tym modelu źródła jonów HydroInert pozwala klientom testować wodór jako realną alternatywę dla helu będącego powszechnie stosowanym w GC/MS gazem nośnym, przy minimalnym wpływie na osiągi i ograniczając do minimum zależność od helu którego zasoby są ograniczone i nieodnawialne.

Na rynek wprowadzono także dwa aparaty GC/MS z detektorami typu potrójny kwadrupol: Agilent 7000E i 7010C. To najnowsze modele z popularnej rodziny systemów GC/MS stosowanych w wielu segmentach rynku. Aparat 7000E to solidne i niezawodne urządzenie zapewniające optymalną wydajność w laboratoriach wykonujących dużą liczbę oznaczeń.
 kolei aparat 7010C GC/TQ zaprojektowany został z myślą o najbardziej wymagających analizach, gwarantując granice oznaczalności na poziomie attogramów.

 

Ponadto, dzięki współpracy firmy Agilent z My Green Lab, każdy z tych aparatów został poddany niezależnemu audytowi w związku z oznakowaniem ACT
(Accountability, Consistency, Transparency). Stanowi to punkt odniesienia i wytycza ramy działania w kierunku poprawy wpływu produktów Agilent na środowisko naturalne.
Oznaczenie ACT ułatwia klientom dokonywanie wyboru przy wyposażaniu laboratoriów w bardziej zrównoważone produkty.

Te innowacyjne i inteligentne systemy poprawiają precyzję i powtarzalność analiz wykonanych z użyciem spektrometrii mas.  

 

Cechy kluczowe

 • Różnorodne i łatwe do konfigurowania źródła jonów: AJS, ESI, APCI oraz MMI pozwolą poradzić sobie z dowolną analizą
 • Szeroki zakres mas pozwala na analizę jonów o zróżnicowanym pochodzeniu i rozmiarach, od małych cząsteczek po wielokrotnie naładowane peptydy
 • VacShield – pozwala na wykonywanie czynności konserwacyjnych w obrębie źródła jonów bez konieczności likwidowania próżni wewnątrz aparatu, co bardzo znacząco skraca czas trwania rutynowych konserwacji z 6 godzin do 30 minut
 •  Wczesne przypominanie o konserwacji (EMF) dzięki aktywnemu monitorowaniu wskaźników aparatu, dostarcza raporty o kondycji i statusie urządzenia, a więc daje możliwość planowania niezbędnych przestojów lub sprawnego rozwiązania nagłych problemów.
 • Moduł Inteligent Reflex gwarantuje, że uzyskane wyniki mieszczą się w zakresach roboczych  – monitorując zjawisko przenoszenia próbki oraz wyniki o stężeniach powyżej zakresu kalibracji.  Jeśli spełnione są odpowiednie, zadane kryteria, wykonywane są dodatkowe nastrzyki ślepej próby, bądź wykonywany jest nastrzyk ze zmniejszoną objętością. 
 •  Dzięki skróconej metodzie HPLC do analiz przesiewowych  i standardowej metodzie stosowanej do oznaczania ilościowego, praca w trybie fast screening w połączeniu z modułem Intelligent Reflex radykalnie poprawia przepustowość. Jeśli badana substancja została wykryta w trakcie analizy przesiewowej, następuje ponowny nastrzyk próbki, tym razem z metodą do oznaczania ilościowego.
 • Wbudowane zabezpieczenia techniczne w połączeniu z zabezpieczeniami proceduralnymi, gwarantują bezpieczeństwo danych, kontrolę dostępu i ułatwiają zachowanie zgodności z wymogami określonymi w US FDA 21 CFR Part 11, EU Annex 11 i podobnych krajowych przepisach dotyczących zapisów elektronicznych.
Szukaj w serwisie
Polityka cookies