Analizatory wilgotności

Analizatory wilgotności, wagosuszarki Computrac®

Computrac® Światowej klasy urządzenia do pomiaru zawartości wilgoci. Wszystkie wagosuszarki Computrac są produkowane w USA i wspierane przez najlepszą w branży obsługę klienta i wiedzę specjalistyczną.

Wilgoć jest definiowana jako woda i/lub inne substancje lotne, które są rozproszone w niewielkiej ilości w innym ciele stałym, cieczy lub gazie.

Przykłady wykorzystania analizatorów wilgotności:

Farmaceutyka - produkcja tabletek, stabilność przechowywania, skuteczność
Przetwórstwo tworzyw sztucznych - wady produktu końcowego spowodowane żywicami higroskopijnymi
Produkty spożywcze - rozwój drobnoustrojów, trwałość produktu
Farby i powłoki - wydajność aplikacji, stabilność powłoki

Computrac® Vapor Pro® XL

Ulepszona powtarzalność, precyzja, elastyczność i zaawansowany interfejs użytkownika - Vapor Pro® XL to najnowsza technologia analizy wilgotności firmy Computrac®. Urządzenie posiada ulepszoną grzałkę i zwiększoną kontrolę nad temperaturami testowymi oraz oferuję bezchemiczną (jod, dwutlenek siarki, roztwory alkaliczne, rozpuszczalniki) analizę wilgotności. Vapor Pro XL jest również kompatybilny z wieloma rozmiarami fiolek na próbki i jest wyposażony w możliwość wykonywania testów w zmiennej temperaturze w celu ulepszonego opracowywania metod.

 • Specyficzny dla wilgotności: Technologia czujnika wilgotności względnej mierzy zawartość wilgoci.
 • Dokładny: Zmodernizowana grzałka pozwala na większą kontrolę w szerszym zakresie temperatur testowych.
 • Czuły: Wykrywa zaledwie 10 mikrogramów (0,00001 g) wody i określa zawartość wilgoci na poziomie zaledwie 10 ppm.
 • Elastyczny: Kompatybilny z większością fiolek z zaciskanym wieczkiem od 2R do 60R, Vapor Pro XL umożliwia użytkownikom testowanie próbek higroskopijnych bez konieczności wyjmowania ich z fiolek i wystawiania na działanie otaczającego powietrza.
 • Przyjazny dla użytkownika: Nowy kolorowy ekran dotykowy i intuicyjny interfejs użytkownika pomagają wyeliminować potencjalne źródła błędów operatora.
 • ZERO odczynników chemicznych: Vapor Pro® XL oferuje analizę wilgotności, która dobrze koreluje z analizą Karla Fischera, bez kłopotów i kosztów związanych z niebezpiecznymi odczynnikami chemicznymi, kosztownym szkłem lub czasochłonną konserwacją.
 • Wszechstronność: Od tworzyw sztucznych i produktów ropopochodnych po farmaceutyki, chemikalia i inne - Vapor Pro XL jest idealny do niemal każdego zastosowania, w którym wykorzystuje się miareczkowanie Karla Fischera.
 • Testowanie w wysokiej temperaturze: Ulepszona grzałka zwiększa maksymalną temperaturę testowania do 300°C i pozwala na lepszą kontrolę nad temperaturą testowania w całym zakresie przyrządu.
 • Testowanie ze stopniowaną temperaturą: Vapor Pro XL oferuje możliwość testowania w stopniowanej temperaturze, dzięki czemu opracowywanie metod jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Elastyczne kryteria zakończenia: Regulowane przez użytkownika kryteria końcowe pomagają zoptymalizować wyniki testów i wydajność dla unikalnego zastosowania.
 • Przechowywanie danych: Vapor Pro XL przechowuje do 250 programów testowych i zachowuje 1000 ostatnich wyników testów i 100 ostatnich wykresów testowych, umożliwiając użytkownikom przeglądanie i wybieranie poprzednich wyników testów do analizy statystycznej oraz łatwe testowanie różnych próbek.
 • Serwer WWW: Opcjonalny serwer sieciowy umożliwia użytkownikom zdalne monitorowanie testów i kontakt z operatorami, a także pobieranie wyników i raportów kalibracji, przeglądanie dziennika kontroli i przesyłanie programów między urządzeniami.

Computrac® Vapor Pro® XL Autosampler

Zautomatyzowana, bezchemiczna analiza wilgotności

Autosampler Vapor Pro XL (VPXL) to najnowsza technologia analizy wilgoci, oferująca dokładność, precyzję, elastyczność i automatyzację do testowania do 16 próbek z indywidualnymi profilami testowymi. Zaawansowane możliwości automatycznego podajnika próbek VPXL w zakresie analizy wilgotności sprawiają, że stanowi on wolną od chemikaliów alternatywę. Kompaktowy rozmiar i ulepszone funkcje sprawiają, że VPXL Autosampler jest idealny do niemal każdego zastosowania, w którym wymagana jest automatyzacja testów i zwiększona przepustowość. Jego zdolność do indywidualizacji profili testowych próbek sprawia, że jest idealny dla wszystkich branż, od tworzyw sztucznych i produktów naftowych po farmaceutyki i chemikalia.

Vapor Pro® XL oferuje analizę wilgotności, która dobrze koreluje z miareczkowaniem Karla Fischera, bez kłopotów i kosztów związanych z niebezpiecznymi odczynnikami chemicznymi, kosztownym szkłem lub czasochłonną konserwacją.

 • Testowanie ze stopniowaną temperaturą: Autosampler VPXL oferuje możliwość wykonywania testów w stopniowanej temperaturze, dzięki czemu opracowywanie metod jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Elastyczne kryteria zakończenia: Dostosowywane przez użytkownika kryteria końcowe optymalizują wyniki testów i wydajność dla każdego unikalnego zastosowania.
 • Przechowywanie danych: VPXL Autosampler przechowuje do 250 programów testowych i zachowuje poprzednie 1000 wyników testów i 100 wykresów testowych. Użytkownicy mogą przeglądać i wybierać poprzednie wyniki testów do analizy statystycznej i z łatwością testować różne próbki.

Computrac MAX® 4000XL

Analizator wilgotności i ciał stałych podczas suszenia

Computrac MAX® 4000XL zapewnia szybkie, wiarygodne i dokładne wyniki.
Łatwość obsługi i trwałość sprawiają, że Computrac® MAX® 4000XL jest idealnym wyborem dla środowisk badawczych, produkcyjnych i laboratoryjnych. Poprawia zdolność do dostosowywania lub monitorowania procesów. Idealny do szybkich testów w produkcji i laboratorium.

Zakres temperatur: od 25 °C do 275°C

Wielkość próbki: od 100 mg do 40 g

 • Dokładność: Precyzyjne, powtarzalne wyniki.
 • Trwałość: Wyprodukowany w USA z całkowicie stalową obudową, MAX 4000XL został zaprojektowany do intensywnego użytkowania.
 • Szybki: Ekskluzywny system szybkiego chłodzenia poprawia przepustowość o 25% w porównaniu z innymi urządzeniami. Wbudowany wentylator pokrywy szybko chłodzi komorę grzewczą, aby skrócić czas między testami i zwiększyć ogólną przepustowość o 25%.
 • Wszechstronność: MAX 4000XL jest wystarczająco wytrzymały, aby wyróżniać się w szerokim zakresie zastosowań, od żywności po plastik i papier. MAX 4000XL jest w stanie testować materiał do 100 razy szybciej niż standardowe metody referencyjne w piecu i jest idealny do wszystkiego, od tworzyw sztucznych i farmaceutyków po żywność, chemikalia i inne.
 • Światowej klasy wsparcie: Jeśli napotkasz wymagające zastosowanie, nasz zespół ekspertów ds. analizy wilgotności służy bezpłatną pomocą.
 • Wytrzymała konstrukcja: Wyposażony w całkowicie stalową obudowę i trwały niklowo-chromowy element grzejny, Computrac® MAX® 4000XL został zaprojektowany w celu zapewnienia jakości danych laboratoryjnych, niezależnie od tego, czy znajduje się w laboratorium, czy na hali produkcyjnej.
 • Elastyczne kryteria zakończenia: Regulowane przez użytkownika kryteria końcowe pomagają zoptymalizować wyniki testów i wydajność dla unikalnego zastosowania lub materiału.
 • Testowanie wieloetapowe: Kilka testów można połączyć w celu utworzenia pojedynczego, wieloetapowego testu, w którym można zmieniać temperatury, kryteria zakończenia i czasy między każdym segmentem testu. Jest to szczególnie przydatne przy opracowywaniu metod i pomiarze zarówno wolnej, jak i związanej wilgoci w produktach zawierających wodę hydratacyjną.
 • Wyniki w czasie rzeczywistym: MAX 4000XL oferuje prostą obsługę za pomocą menu i programowalny interfejs użytkownika z klawiaturą i dużym kolorowym wyświetlaczem, który umożliwia użytkownikom przeglądanie krzywej wilgotności i wykresów szybkości utraty wilgoci w czasie rzeczywistym podczas testów.
 • Serwer internetowy: Opcjonalny serwer internetowy umożliwia użytkownikom pobieranie raportów kalibracji, wyświetlanie ekranu LCD, pobieranie dziennika kontroli oraz przesyłanie i pobieranie programów testowych, wyników i wykresów.
 • Przechowywanie danych: MAX 4000XL przechowuje do 250 programów testowych i zachowuje 1000 ostatnich wyników testów oraz 100 ostatnich wykresów testowych.

Computrac® MAX® 5000XL

Analizator wilgotności, ciał stałych i popiołu

Analizator wilgotności, ciał stałych i popiołu Computrac MAX 5000XL może zapewnić dokładne odczyty zarówno wilgotności, jak i popiołu z pojedynczej próbki, jest idealną alternatywą dla drogich analizatorów termograwimetrycznych.

Wielkość próbki: od 100 mg do 100 g

 • Szybki: Odczyty wilgotności w pół godziny lub krócej.
 • Prostota: Obsługa jednym przyciskiem, bez pośrednich etapów ważenia lub chłodzenia.
 • Trwałość: Wyprodukowany w USA z całkowicie stalową obudową, MAX 5000XL został zaprojektowany do intensywnego użytkowania.
 • Dokładność: Koreluje z popularnymi metodami, w tym ASTM D5630, ASTM D4574, ASTM E1534 i innymi.
 • Wytrzymała konstrukcja: Wyposażony w solidnie zaprojektowaną metalową obudowę i wysokotemperaturową grzałkę, która może osiągać temperatury nawet do 600°C. MAX 5000XL został zaprojektowany tak, aby dostarczać dane o jakości laboratoryjnej, niezależnie od tego, czy znajduje się w laboratorium, czy na hali produkcyjnej.
 • Wszechstronność: MAX 5000XL jest w stanie badać materiał do 100 razy szybciej niż standardowe metody referencyjne i jest idealny do wszystkiego, od tworzyw sztucznych i farmaceutyków po żywność, materiały z biomasy i inne.
 • Elastyczne kryteria końcowe: Regulowane przez użytkownika kryteria końcowe pomagają zoptymalizować wyniki testu.
 • Wyniki w czasie rzeczywistym: MAX 5000XL oferuje prostą obsługę za pomocą menu i programowalny interfejs użytkownika z klawiaturą i dużym kolorowym wyświetlaczem, który umożliwia użytkownikom przeglądanie krzywej wilgotności i wykresów szybkości utraty wilgoci w czasie rzeczywistym podczas testów.
 • Testowanie wieloetapowe: Kilka testów może być połączonych w celu utworzenia pojedynczego, wieloetapowego testu, który może zmieniać temperaturę, kryteria zakończenia i czas pomiędzy każdym segmentem testu. Pozwala to na testowanie wilgotności, zawartości ciał stałych i popiołu w jednej próbce.
 • Samoczyszczący się piekarnik: Piekarnik MAX 5000XL posiada cykl samoczyszczenia, który upraszcza rutynową konserwację. Działa on przez 45 minut w temperaturze 550ºC.
 • Serwer sieciowy: Opcjonalny serwer internetowy umożliwia użytkownikom zdalne monitorowanie testów i kontakt z operatorami. Umożliwia również pobieranie wyników i raportów kalibracji, przeglądanie dziennika kontroli i przesyłanie programów między urządzeniami.
Szukaj w serwisie
Polityka cookies