COVID-19

Testy serologiczne IgG/IgM

Test przeznaczony jest do szybkiej jakościowej oceny obecności przeciwciał IgG i IgM skierowanych przeciwko nowemu koronawirusowi 2019 (2019-nCoV, SARSCoV-2) w ludzkiej surowicy, osoczu lub krwi pełnej. Test QuickProfileTM 2019-nCoV IgG/IgM jest uzupełniającym szybkim narzędziem diagnostycznym przeznaczonym do diagnozowania nosicieli wirusa wykazujących objawy lub nosicieli bezobjawowych.

Testy antygenowe

Test na obecność antygenów COVID-19 QuickProfile™ jest szybkim immunochromatograficznym badaniem diagnostycznym in vitro, służącym do wykrycia obecności antygenów wirusa SARS-CoV-2 w jamie gardłowo – nosowej człowieka. Test ten jest przeznaczony do użytku profesjonalnego i laboratoryjnego, jako pomoc w szybkim diagnozowaniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Według wytycznych CDC, test na obecność antygenów COVID-19 ma najlepszą wrażliwość w przedziale czasowym od pierwszego (1) do piątego (5) dnia licząc od momentu pojawienia się objawów. Poziomy obecności antygenów w próbkach pobranych w przedziale czasowym od piątego (5) do siódmego (7) dnia licząc od momentu pojawienia się objawów, mogą spaść poniżej granicy wykrywalności przez test.

Izolacja RNA

Zautomatyzowany Zestaw do Izolacji RNA dla Agilent Bravo jest przeznaczony do wyizolowywania całkowitego RNA. Tak uzyskany RNA może być wtedy użyty do diagnozowania zakażeń wirusami oddechowymi, w szczególności, COVID-19, wirusa grypy typu A i B oraz RSV. Zestaw zoptymalizowano na potrzeby zautomatyzowanej stacji pipetującej Agilent Bravo. Nie mniej jednak, dopuszczalne jest także korzystanie z innej stacji pipetowania, a RNA można także wyizolować manualnie. Czas izolacji 96 prób wynosi 30 minut.

Identyfikacja wirusa metodą qRT-PCR

  • Zestaw Diana Biotech do qRT-PCR

Zestaw COVID-19 Multiplex RT-PCR (nr kat. DB-1211) przeznaczony jest do wykrywania RNA wirusa SARS-CoV-2 w jednoetapowej reakcji RT-PCR. Zestaw wykrywa geny Spike (wypustki) oraz EndoRNAse (endorybonukleazy) w pojedynczej reakcji multipleks RT-PCR przeprowadzanej z uwzględnieniem sztucznej kontroli izolacji RNA. Kontrola ta jest dodawana przed etapem izolacji RNA, dzięki czemu kontrolowana jest nie tylko wydajność reakcji RT-PCR, lecz również proces izolacji RNA.

Przygotowanie reakcji qRT-PCR może zostać zautomatyzowane za pomocą stacji pipetującej Agilent Bravo lub automatycznych stacji pipetujących MGI.

  • Zestaw 3w1 do identyfikacji grypy A/B i SARS-CoV-2

Zestaw ten służy do jakościowego wykrywania RNA wirusa SARS-CoV-2, grypy typu A lub B w wymazie z jamy gardłowo – nosowej/ części ustnej gardła, popłuczyn oskrzelowo – płucnych, próbek plwociny pobieranych od osób, u których podejrzewa się zakażenie SARS-CoV-2 lub grypą typu A/B. Produkt ten wykrywa jakościowo RNA wirusa SARS-CoV-2 (gen N i gen S) oraz grypy typu A (gen M) i typu B (gen HA) w próbkach poprzez zastosowanie jednoetapowej metody RT-PCR w czasie rzeczywistym.

Szukaj w serwisie
Polityka cookies