Kolumny kapilarne

Agilent Technologies

Zastosowane faz związanych w kapilarnych kolumnach chromatograficznych Agilent pozwala na zwiększenie zakresu temperaturowego pracy kolumny oraz zmniejsza jej ubytek co w konsekwencji redukuje szumy i wygładza linię zerową. Ma to szczególne znaczenia dla techniki GC/MS. Poza tym w przypadku silnego zanieczyszczenia kolumny takie można oczyszczać stosując przemywanie odpowiednimi rozpuszczalnikami co jest niewskazane w przypadku kolumn z fazą niezwiązaną.


Kolumny kapilarne firmy Agilent cechuje:

  • wysoka sprawność rozdzielcza

  • duży stopień dezaktywacji

  • wysoka stabilność termiczna

Dzięki optymalizacji powyższych parametrów kolumny Agilent są uznawane za jedne z najlepszych na świecie.

Precyzja i niezawodność – kapilarna kolumna chromatograficzna

Aby jeszcze skuteczniej przeprowadzać chromatograficzne badania substancji chemicznych, wykorzystuje się akcesoria, które muszą wyróżniać się niezwykłą precyzją wykonania. Badana próbka dodawana jest za pomocą dozownika do strumienia gazu nośnego (fazy ruchomej) i rozdzielana na poszczególne składniki dzięki oddziaływaniu z fazą stacjonarną. W dalszej kolejności rozdzielone składniki analizowane są w detektorze. Kapilarna kolumna chromatograficzna swoją wysoką jakość zawdzięcza niewielkiej średnicy, dzięki której gaz przepływający przez środek kolumny niemal w całości znajduje się w polu oddziaływania fazy stacjonarnej.

Wysoka lepkość i polarność materiałów, z których wykonana jest kolumna chromatograficzna, pozwala rozróżniać składniki przepuszczanego gazu, aby w czasie pomiaru na bieżąco rozdzielać analizowane związki na granicy gazu z cieczą. Dzięki temu pomiar absorpcji może zostać wykonany na oczyszczonych składnikach mieszaniny. Tego rodzaju rozwiązanie doskonale sprawdza się, gdy konieczne jest uzyskanie wysokiej czułości badania. Wyniki analizy na kolumnach kapilarnych gwarantują najwyższą jakość rezultatów.

Zalecane dopasowanie kolumny i składu fazy

Pliki do pobrania
Szukaj w serwisie
Polityka cookies