Przystawka Purge and Trap

Atomx XYZ jest systemem połączonego automatycznego podajnika próbek gleby/wody i koncentratora pułapki drugiej generacji w rodzinie produktów Tekmar VOC. Jest on jedynym urządzeniem tego rodzaju, które jest wyposażone w unikalną, zautomatyzowaną funkcję ekstrakcji metanolem przeznaczoną dla gleb o wysokim poziomie związków oraz zgodną z Metodą 5035 USEPA. Standardowym wyposażeniem i funkcjami Atomx XYZ są płukanie metanolem, możliwość wykonywania rozcieńczeń oraz trzy naczynia umożliwiające dodawanie standardów. Przy konkurencyjnej cenie, system oferuje unikalne możliwości, które nie są obecne w innych systemach przygotowania próbek dostępnych obecnie na rynku.

W 1974 r. Tekmar stworzył projekt, który zrewolucjonizował sposób testowania lotnych związków organicznych (VOC) w laboratoriach. Od tego czasu Tekmar stopniowo dodaje do pierwotnej techniki płukania i wyłapywania nowe rozwiązania. Lumin oparty jest na siedmiu poprzednich generacjach, co czyni nas przemysłowym kamieniem milowym technologii i wsparcia klienta.

 

Podstawy działania techniki płukania i wyłapywania zostały sprawdzone w czasie. Przepuszczanie pęcherzyków gazu płuczącego przez próbkę umożliwia usunięcie VOC i zebranie ich w pułapce analitycznej. Po zakończeniu płukania, pułapka jest ogrzewana, a VOC są uwalniane i przekazywane do chromatografu gazowego, gdzie są rozdzielane i wykrywane. W Lumin stosowane są elementy, które są absolutnie niezbędne do przeprowadzenia udanej analizy z płukaniem i wyłapywaniem; wśród nich znajdują się kontroler przepływu masowego (MFC), najlepsza technologia pułapki oraz inercyjna ścieżka próbki.

 

Sercem i duszą wszystkich naszych systemów płukania i wyłapywania jest kontroler przepływu masowego (MFC) Teledyne Hastings. MFC dostarcza gaz płuczący z niezrównaną precyzją i dokładnością. Najbardziej korzystną cechą MFC jest możliwość natychmiastowej zmiany przepływu gazu w dowolnym momencie procesu płukania i wyłapywania dzięki oprogramowaniu TekLink.

 

Pułapka Teledyne Tekmar w kształcie litery U oferuje korzyści, które nie były dostępne przed pojawieniem się koncentratorów  płuczących i wyłapujących. Pułapka w kształcie litery U jest w stanie adsorbować żądane VOC, jednocześnie minimalizując zbieraną ilość niepożądanych związków takich jak woda. Ultra szybki grzejnik pułapki zapewnia błyskawiczną desorpcję pułapki oraz szybkie przekazywanie VOC do systemu GC. Co również istotne, Lumin chłodzi pułapkę szybciej niż kiedykolwiek wcześniej dzięki ulepszonemu wentylatorowi oraz specjalnym przewodom. Cechy te pozwalają na precyzyjne kontrolowanie powietrza chłodzącego pułapkę, skracając całkowity czas działania oraz zwiększając przepustowość próbek.

 

Kluczem do zminimalizowania przeniesienia jest inercyjna ścieżka próbki Lumin. Przewody i mocowania zostały przygotowane, aby zapewniały bezprecedensowo niskie przeniesienie, umożliwiające pewniejszą kalibrację.

 

 • Skrócony czas chłodzenia pułapki

 • Ułatwiony dostęp do pułapki

 • Ulepszona kontrola wilgoci

 • Oprogramowanie Lumin TekLinkTM

Cechy kluczowe

 • 84-pozycyjna taca fiolek z opcjonalną chłodnicą fiolek osiągającą temp. 4oC

 • Wielkość zmniejszona o 13 cm (5”) w porównaniu do poprzedniej generacji Atomx

 • Zmniejszenie ilości wody przekazywanej do GC o 60% w porównaniu z poprzednimi modelami dzięki ulepszonemu systemowi kontroli wilgoci

 • Zmniejszenie ilości potencjalnych źródeł wycieków dzięki precyzyjnemu blokowi kolektora zaworu, który zapewnia wydajną i niezawodną pracę systemu

 • Krótszy czas chłodzenia pułapki dzięki specjalnym przewodom

 • Przeprojektowane oprogramowanie, które jest intuicyjne, przyjazne dla użytkownika i kompatybilne z ekranem dotykowym oraz napędem USB, co zapewnia jego pełną zgodność z systemem Windows 10

 • Zastosowanie helu lub azotu dzięki opatentowanemu kontrolerowi przepływu masowego (MFC). MFC zapewnia możliwości zmiany szybkości przepływu w różnych trybach działania, zwiększając w ten sposób przepustowość próbek

 • Doskonała wydajność desorpcji dzięki własnemu materiałowi wyłapującemu

 • Opcjonalny czujnik Guardian i eliminator piany przeznaczone dla pieniących się próbek

 • Dostępne opcje wykrywania i zapobiegania powstawaniu piany, akcesoria do chłodzenia fiolek oraz ogrzewania bełkotki

Zastosowania

Szukaj w serwisie
Polityka cookies