Wiskozymetry

Wiskozymetry AMETEK Brookfield 

Firma Brookfield cieszy się reputacją światowego lidera w dziedzinie pomiarów lepkości od ponad 85 lat, dostarczając różnorodne wiskozymetry laboratoryjne do szerokiej gamy zastosowań. Łatwość obsługi, elastyczność, niezawodne działanie i jakość usług sprawiły, że wiskozymetry laboratoryjne Brookfield stały się ulubionymi urządzeniami na całym świecie. Wiskozymetry wyróżniają się powtarzalnością. Wyniki testów można powielać w dowolnym miejscu na świecie, korzystając z tego samego modelu instrumentu, zapewniającego kompleksowe zrozumienie zachowania płynów.

W zależności od wymagań, dostępne są dodatkowe akcesoria do wiskozymetrów, takie jak wrzeciona, statywy, adaptery, oprogramowanie laboratoryjne, drukarki etykiet i inne.

Jako autoryzowany Polski dystrybutor firmy AMETEK Brookfield oferujemy pełną gamę wiskozymetrów wraz z akcesoriami.

Wiskozymetr rotacyjny AMETEK Brookfield DVPlus

Wiskozymetr DVPlus firmy AMETEK Brookfield z zaawansowanym interfejsem użytkownika i najlepszymi w swojej klasie funkcjami. Model, który wykorzystywany jest do wszystkich zastosowań, w których wymagane są dokładne pomiary lepkości. Łatwy w użyciu, samodzielny interfejs sprawia, że DVPlus jest idealnym wiskozymetrem, który zapewnia wysoką dokładność, szybki czas reakcji i powtarzalne wyniki.

Posiada 5-calowy kolorowy ekran dotykowy z dynamicznym interfejsem użytkownika zapewniającym bezpośredni dostęp do funkcji.

Zaawansowany interfejs z ulepszonymi elementami sterującymi i wskaźnikiem testu w czasie rzeczywistym. Wyświetlane informacje obejmują lepkość (cP, mPa∙s, P, Pa∙s), temperaturę (°C, °F lub K), moment obrotowy (%, mNm, Dyne∙cm), prędkość/wrzeciono i status programu krokowego.

 • Możliwość kompensacji temperatury do ±5°C
 • Łącznie 740 prędkości obrotowych w zakresie od 0,1 do 200 obr./min.
 • Opcjonalna sonda temperatury RTD (DVP-94Y)
 • Bezpośredni dostęp do funkcji pomiaru czasu (czas do momentu obrotowego, czas do temperatury, czas do zatrzymania).
 • Automatyczne obliczanie zakresu:
 • Pełny zakres skali (FSR) przy 100%.
 • Maksymalna lepkość mierzona za pomocą kombinacji wrzeciono/prędkość
 • Dokładność ±1,0% zakresu, Powtarzalność ±0,2%
 • Kalibracja 17025 (opcjonalnie)

Dodatkowo wiskozymetr posiada aplikację do monitorowania i rejestrowania danych testowych - DVPlus Connect, która zapewnia łatwy sposób przeglądania danych testowych i tworzenia trwałych zapisów testów. Ważne funkcje i korzyści zwiększają wszechstronność operatora w wykonywaniu testów lepkości. Aplikacja DVPlus Connect umożliwia: monitorowanie testów w czasie rzeczywistym, przeglądanie i zapisywanie danych testowych. Posiada opcje połączenia USB i Bluetooth i jest dostępna dla systemu Windows (iOS i Android wkrótce).

Każdy z naszych standardowych wiskozymetrów/reometrów laboratoryjnych jest dostarczany z wewnętrzną sprężyną używaną do obliczania lepkości materiału. Sprężyny te mają różne możliwości pomiarowe:

LV jest przeznaczona do materiałów o niskiej lepkości i może mierzyć najcieńsze materiały. Typowe przykłady to atramenty, oleje i rozpuszczalniki.

RV jest przeznaczony do materiałów o średniej lepkości niż te mierzone momentem LV. Typowe przykłady to kremy, żywność i farby.

HA jest przeznaczony do materiałów o wyższej lepkości niż te mierzone momentem obrotowym RV. Typowe przykłady to żele, czekolada i żywice epoksydowe.

Wiskozymetr-Reometr AMETEK Brookfield DVNext

Najbardziej zaawansowany technicznie model DVNext posiada 7-calowy, pełno kolorowy ekran dotykowy. Pozwala na pomiar granicy płynięcia, rejestracji prędkości ścinania, naprężeń stycznych, lepkości, a przy znanej gęstości substancji – lepkości kinematycznej substancji badanej. Posiada największy zakres prędkości obrotowych (do 250RPM) do których użytkownik posiada pełny dostęp dzięki panelowi dotykowemu. Urządzenie, które jest najbardziej zaawansowane z linii wiskozymetrów i jednocześnie najtańsze z zaawansowanych reometrów Brookfield’a.

 • Szybka konfiguracja dzięki nowemu kreatorowi i cyfrowemu poziomowaniu.
 • Kreator lepkości: Istnieje możliwość skorzystania z porównawczych modeli reologicznych charakteryzujących płynięcie substancji – reometr posiada wbudowane modele matematyczne do analizy danych w trybie autonomicznym. Np. Casson, Bingham, prawo potęgowe, Indeks Thix, Ostwald-de Waele, Herschel-Bulkley.
 • Zintegrowana kontrola temperatury
 • Wyświetlacz przedstawia graficzną charakterystykę czasową lepkości, kreśloną bezpośrednio w czasie rzeczywistym wykonywania procedury pomiarowej co pozwala na bieżącą analizę mierzonych parametrów.

Ręczny skaner do wykrywania kodów kreskowych – urządzenie może być wyposażony w czytnik kodów paskowych dzięki czemu próbki oznaczone kodem mogą być wprowadzane do pamięci reometru automatycznie ograniczając możliwość błędu operatora.

Urządzenie pozwala na łatwe i szybkie podłączenie do akcesoriów Brookfield dzięki wyposażeniu głowicy w uniwersalne złącza typu USB-A i USB-B

Najnowszy wiskozymetr-reometr AMETEK Brookfield z opcjonalną wersją zgodną z 21 CFR część 11:

Wiskozymetr-reometr AMETEK Brookfield DVNext jest również oferowany w wersji CFR, która poza wzmocnioną konstrukcją i szybkozłączem magnetycznym - Łączność Ethernet i LIMS, zawiera specjalną wersję oprogramowania spełniającą wymagania standardu 21 CFR Part 11 oraz GAMP. Wersja CFR reometru DVNext posiada wbudowany serwer FTP do eksportu danych przez sieć komputerową oraz dołączony czytnik kodów paskowych w zestawie.

 

DVNext „Cone/Plate” - stożek/płytka

Urządzenie z serii DVNext występuję również w wersji z układem pomiarowym typu stożek/płytka, który stanowi integralną część urządzenia. Taka geometria pomiarowa zapewnia zarówno dużą dokładność badania, jak i precyzyjną stabilizację temperatury, umożliwia pomiary lepkości próbek w bardzo małej objętości w granicach od 0,5 ml do 2 ml oraz badania płynów o lepkości poniżej 0,5 mPa·s [cP]. Dzięki takiej konstrukcji aparatu, można mierzyć bardzo nisko lepkie substancje, nawet rozpuszczalniki organiczne charakteryzujące się lepkością na poziomie od 0,1 cP [mPa.s] wzwyż.

Elektroniczna regulacja szczeliny - przyrząd wyposażony jest w wygodny system regulacji szczeliny stożka kontrolowany z poziomu wyświetlacza. Nowe rozwiązanie to szybsza i wygodniejsza procedura przygotowania lepkościomierza do pomiaru.

 • Zdefiniowana szybkość ścinania
 • Funkcja automatycznego zerowania
 • Funkcja automatycznego zakresu
 • Precyzyjne szybkości ścinania do określania krzywej płynięcia materiału
 • Szybka kontrola temperatury dzięki małemu rozmiarowi próbki
 • Magnetyczne mocowanie sprzęgła dla uproszczonego mocowania i demontażu wrzeciona
 • Elektroniczna regulacja szczeliny upraszczająca konfigurację i zwiększająca przepustowość
 • Ekran dotykowy
 • Funkcja automatycznego zerowania zapewniająca precyzyjny pomiar momentu obrotowego
 • Funkcja automatycznego zakresu do definiowania pełnego zakresu skali (FSR) dla wszystkich kombinacji wrzeciona/prędkości
 • Dokładność pomiaru momentu obrotowego: 1% pełnego zakresu skali
 • Powtarzalność: 0,2% zakresu pełnej skali

 

Wiskozymetr AMETEK Brookfield DV2T

Wiskozymetr DV2T jest efektem wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych w celu dalszego udoskonalenia najbardziej popularnego modelu lepkościomierzy marki AMETEK Brookfield. Wiskozymetr DV2T wyposażony jest w 5-calowy kolorowy wyświetlacz oraz oferuje zaawansowane możliwości programowania i analizy wyników, w tym uśrednianie danych i limity QC (kontroli jakości).

Wyświetlane informacje obejmują: lepkość (cP/mP-s), temperaturę (°C/°F), szybkość ścinania/naprężenie, % momentu obrotowego, wrzeciono/prędkość, status programu krokowego.

 • Zwiększone bezpieczeństwo zapewnia konfigurowalne poziomy użytkowników i dostęp za pomocą hasła.
 • Wbudowane opcje obejmują testy czasowe, uśrednianie danych, programowalne limity/alarmy QC, konfigurowalne listy prędkości/wrzeciona, porównywanie danych na ekranie.
 • Automatyczny zakres pokazuje maksymalną lepkość zmierzoną przy dowolnej kombinacji wrzeciona/prędkości.
 • Interfejs USB PC zapewnia opcjonalną kontrolę komputera i możliwość automatycznego gromadzenia danych za pomocą dołączonego oprogramowania „PG Flash”.

Oprogramowanie PG Flash – to wyjątkowe oprogramowanie AMETEK Brookfield umożliwia tworzenie testów niestandardowych na komputerze PC, a następnie przy pomocy portu USB test jest wgrywany do wiskozymetru DV2T.

Dodatkowe zautomatyzowane sterowanie i gromadzenie danych można uzyskać za pomocą opcjonalnego oprogramowania RheocalcT:

Oprogramowanie RheocalcT pozwala na pełną kontrolę nad urządzeniem i parametrami testu. RheocalcT może analizować dane, generować wykresy, drukować dane tabelaryczne, uruchamiać modele matematyczne i wykonywać inne procedury oszczędzające czas.

Program pozwala również na dodatkowe funkcje 21 CFR, w tym wielokrotne logowanie, poziomy dostępu, cyfrowe podpisy i przechowywanie danych w bazie danych chronionej hasłem. Ponadto, oferuję funkcje zapętlania dla powtarzających się zadań, uśrednianie zebranych danych oraz modele matematyczne: Bingham, Casson, Casson NCA/CMA, prawo mocy, IPC Pasta, Herschel-Bulkley, Indeks Thix.

Szukaj w serwisie
Polityka cookies