Termocyklery QPCR

System do Real Time PCR AriaMx

Projektowanie reakcji i analiza wyników QRT-PCR jeszcze nigdy nie była taka prosta. Najnowszy system AriaMx firmy Agilent Technologies został zaprojektowany w ten sposób, aby obsługa urządzenia i oprogramowania sterującego była jak najłatwiejsza.

Aria Mx jest kompaktowym termocyklerem umożliwiającym przeprowadzenie wielu eksperymentów

  • Ilościowy PCR z użyciem krzywej standardowej. 
  • Badanie ekspresji genów względem prób kontrolnych za pomocą  ΔΔCt.
  • Określanie alleli - genotypowanie - za pomocą sond.
  • Określanie allei - genotypowanie - analiza na podstawie krzywej topnienia z użyciem barwnika interkalującego - tzw HRM (High Resolution Melting).
  • Definiowane przez użytkownika.

Sterowanie aparatem za pomocą ekranu dotykowego jest bardzo szybkie i czułe. Reakcja może być monitorowana w czasie rzeczywistym bezpośrednio na urządzeniu. Jeśli Aria została podłączona do Internetu to możliwe jest śledzenie pozostałego czasu reakcji w przeglądarce internetowej zainstalowanej na dowolnym urządzeniu również smartfonie. Zaprojektowanie reakcji czyli przypisanie każdej studzience odpowiedniej funkcji można dokonać nie tylko przed rozpoczęciem reakcji ale również w trakcie jej trwania jak również po skończonej amplifikacji. Takie rozwiązanie umożliwia oszczędność czasu. Program do projektowania i analizy wyników może być zainstalowany na dowolnej liczbie komputerów. Dzięki temu AriaMx może służyć wielu pracownikom laboratorium.

Zaawansowany układ optyczny umożliwia zmianę zainstalowanych filtrów fluorescencyjnych. Użytkownik może samodzielnie dokonać tego w dowolnym momencie. Każdy moduł fluorescencyjny zawiera 8 nowoczesnych diod o długim okresie żywotności. Fluorescencja jest wzbudzana i kolekcjonowana przez głowicę skanującą w trakcie krótszym niż 3s całą płytkę 96cio dołkową wszystkimi 6 kanałami fluorescencyjnymi. Jest to bardzo zaawansowane i unikatowe rozwiązanie, które zapewnia uzyskanie wysokiej jakości wyniki. System AriaMx został zaprojektowany jako przyjazny użytkownikowi Real Time PCR stworzony do multipleksowania.

Program sterujący AriaMx umożliwia przeprowadzenie w dowolnym momencie przeprowadzenie diagnostyki systemu obejmującej ponad 120 testów. Dzięki temu użytkownik bezkosztowo może samodzielnie ocenić czy otrzymywane wyniki są najwyższej jakości.

Podstawą poprawnego działania każdego termocyklera jest blok grzejny. Agilent Technologies dołożył wszelkich starań by termoblok AriaMx spełniał oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników i ich zastosowań. Przykładem może być genotypowanie wykorzystujące HRM. Prawidłowe przypisanie alleli jest możliwe tylko wtedy gdy jednorodność rozkładu temperatury na bloku grzejnym i dokładność ustawienia temperatury jest na odpowiednio wysokim poziomie. Blok grzejny AriaMx nie dość, że umożliwia szybkie zmiany temperatur (6⁰C/s grzanie) to jeszcze charakteryzuje się jednorodnością rozkładu temperatury lepszą niż 0,25⁰C (po teście kalibracyjnym jednorodność ma granicę błędu wynoszącą +/-0,1⁰C) i dokładnością ustawienia temperatury
+/-0,2⁰C.

Istnieje możliwość bezpłatnego i w pełni funkcjonalnego oprogramowania AriaMx.

Szukaj w serwisie
Polityka cookies