5900 ICP-OES

System Agilent 5900 SVDV ICP-OES jest optycznym spektrometrem emisyjnym zaprojektowanym dla laboratoriów o wysokiej przepustowości, które wymagają najlepszych wyników. Możesz być pewien właściwej odpowiedzi, w krótszym czasie i przy niższym koszcie na próbkę niż z użyciem jakiegokolwiek innego ICP-OES.

Dzięki innowacyjnej optyce, systemowi wbudowanych czujników, algorytmów i diagnostyki oraz w pełnej optymalizacji pod kątem maksymalnej przepustowości, 5900 SVDV ICP-OES z pewnością zapewni Ci przewagę nad konkurencją.

 


Specyfikacje

Nowy spektrometr Agilent 5900 SVDV ICP-OES został zaprojektowany dla laboratoriów, które wymagają wysokiej wydajności i najniższego kosztu na próbkę. Konfiguracja SVDV jest standardowo wyposażona w zaawansowany system zaworów (AVS 7), ICP Expert PRO i unikalną technologię Dichroic Spectral Combiner (DSC), która przechwytuje i łączy wiązkę w obserwacji osiowej i radialnej z plazmy pionowej w jednym pomiarze.

 

Instrument posiada również unikalny system detekcji, który zapewnia szybki, jednoczesny pomiar w pełnym zakresie długości fal od 167 do 785 nm, palnik w orientacji pionowej oraz nową konstrukcję optyczną z technologią optyczną Freeform, która zwiększa czułość i rozdzielczość.

5900 jest standardowo wyposażony w przepływ kontroli masy na wszystkich kanałach gazu nebulizatora, plazmy, pomocniczego i uzupełniającego. Spektrometr 5900 ICP-OES zawiera również palnik Easy-Fit, komorę mgielną o podwójnym przepływie, rozpylacz (nebulizator) SeaSpray, wężyki do próbek i ścieków, system wprowadzania próbek.

Wymiary (szer. X gł. X wys.): 625 mm x 740 mm x 887 mm

Unikalna technologia DSC

Unikalna technologia DSC

Jednoczesna podwójna obserwacja plazmy pionowej w 5900 (SVDV) ICP-OES wykorzystuje dichroiczny spektralny kombinator (DSC). DSC pozwala uchwycić światło emitowane przez pierwiastki śladowe z osiowego widoku plazmy. Jednocześnie przechwytuje światło emitowane przez pierwiastki występujące w wyższym stężeniu z radialnej obserwacji plazmy. Przechwytywanie obu widoków w jednym pomiarze zapewnia dokładne wyniki w jak najkrótszym czasie.

Korzystanie z trybu SVDV eliminuje potrzebę wykonywania serii pomiarów osiowych i radialnych oraz potrzebę skomplikowanego opracowania metody.

Minimalizuj przestoje

Korzystanie z palnika umieszczonego pionowo oznacza mniej osadów na palniku podczas pomiaru próbek o wysokiej całkowitej zawartości substancji stałych rozpuszczonych. Mniej osadów oznacza mniej czyszczenia, mniej palników zamiennych i mniej przestojów.

 

Równoczesne stosowanie zarówno osiowej jak i radialnej obserwacji plazmy pionowej, umożliwia pomiar pierwiastków śladowych w tym samym czasie, co pomiar na przykład Na i K, obecnych w wyższych stężeniach.

Pionowa orientacja palnika, dostępna w instrumentach ICP-OES 5800 i 5900 oznacza solidne pomiary najtrudniejszych próbek.

Minimalizuj przestoje
Minimalizuj koszty użytkowania

Minimalizuj koszty użytkowania

5900 SVDV ICP-OES potrzebuje tylko jednego pomiaru na próbkę, jest znacznie szybszy niż inne instrumenty ICP-OES. Szybsze pomiary oznaczają mniejsze zużycie argonu. Mniejsze zużycie argonu oznacza niższe koszty.

 

Na przykład pomiar próbki wody za pomocą metody US EPA 200.7 wykorzystuje 20 l argonu na urządzeniu 5900 w trybie SVDV. W porównaniu z 27 l w 5800 w trybie Dual View i ponad 40 l w instrumentach konkurencji.

 

Cechy kluczowe

  • Większa ilość próbek przy niższym koszcie dzięki Synchronous Vertical Dual View (SVDV), który wykorzystuje unikalny dichroiczny łącznik spektralny (DSC), umożliwiając uchwycenie zarówno osiowego, jak i radialnego widoku plazmy w jednym odczycie. Zapewnia to dokładne wyniki w jak najkrótszym czasie.
  • Przyspieszenie analiz i drastyczne zmniejszenie zużycia argonu przy jednocześnie najwyższej precyzji analitycznej dzięki zintegrowanemu zaawansowanemu systemowi zaworów (AVS), w który wyposażony jest 5900 ICP OES.
  • Zbieranie danych w ciągu kilku sekund, bez konieczności wybierania pierwiastków lub długości fali do analiz, za pomocą IntelliQuant Screening
  • Unikalna funkcja IntelliQuant firmy Agilent przechwytuje dane z całego zakresu długości fal. IntelliQuant rozpoznaje zakłócenia spektralne i proponuje daną długość fali celem zapewnienia prawidłowych odpowiedzi analitycznych za każdym razem.
  • Inteligentny monitoring stanu urządzenia, redukujący przestoje i koszty konserwacji. Czujniki i liczniki, które prowadzą użytkownika w razie potrzeby konserwacji.
  • Zapobieganie marnowaniu czasu i kosztów rozwiązywania problemów dzięki funkcji Neb Alert, która stale monitoruje nebulizator, ostrzegając kiedy nebulizator wymaga czyszczenia lub wycieka.
  • Wyeliminowanie „zgadywania” przy opracowywaniu metod i automatyzacja rozwiązywania problemów za pomocą inteligentnych algorytmów wbudowanych w oprogramowanie ICP Expert - w tym dopasowana korekcja tła (FBC), szybka zautomatyzowana technika dopasowania krzywej (FACT), korekcja międzypierwiastkowa (IEC), IntelliQuant i inteligentne płukanie.
  • Zwiększenie produktywności i kontrola jakości za pomocą oprogramowania ICP Expert Pro, które daje użytkownikowi dostęp do eksportu w czasie rzeczywistym do pakietu Microsoft Excel, niestandardowych replik, umożliwia integrację automatycznego rozcieńczania prepFAST, kontrolę jakości opartej na szybkości i innych zaawansowanych funkcji oprogramowania.

Zastosowania

Szukaj w serwisie