RapID – Przenośny system identyfikacji surowców

System RapID, to kolejna generacja przenośnych systemów identyfikacji surowców, rozszerzający analizy o możliwość prowadzenia analiz przez opakowania, od foli, papieru do plastikowych butelek.

Weryfikacja substancji dostarczanych w nieprzeźroczystych opakowania może zmniejszć wydajność produkcji farmaceutycznej. Niezbędny jest specjalny obszar próbkowania, aby otworzyć, pobrać próbki, przetestować i ponownie zamknąć każdy pojemnik w celu zweryfikowania tożsamości zawartości. System RapID wykorzystuje przestrzennie przesuniętą technologię spektroskopii Ramana (spatially offset Raman spectroscopy SORS), idealnie nadającym się do nieinwazyjnej weryfikacji surowców. System RapID umożliwia operatorowi sprawdzenie zawartości każdego pojemnika przez nieprzezroczyste i kolorowe opakowanie w ciągu kilku sekund, umożliwiając tym samym ciągłość produkcji. Ta oszczędność w obsłudze oraz testach laboratoryjnych, skraca znacząco czas weryfikacji jednej partii z kilku godzin lub dni nawet do kilku minut.


 

Cechy kluczowe

  • Przenośny identyfikator Ramana służy do identyfikacji substancji poprzez nieprzezroczyste i kolorowe opakowania
  • Pominięcie etapu poboru próbki zapewnia sterylność i zapobiega zanieczyszczeniom krzyżowym
  • Dzięki systemowi RapID wytwarzanie materiałów sterylnych staje się jeszcze prostsze
  • Kompatybilny z większością pojemników, API i substancji pomocniczych - W przeciwieństwie do konwencjonalnych ręcznych urządzeń system RapID jest kompatybilny z wielowarstwowymi workami papierowymi i plastikowymi, nieprzezroczystymi plastikowymi beczkami i grubymi butelkami ze szkła bursztynowego.

Zastosowania

Szukaj w serwisie