Mikroskopy tomograficzne (holograficzne 3D) HT-1 firmy Tomocube umożliwiają wizualizację komórek bez użycia barwników. Dzięki zastosowaniu optycznej dyfrakcyjnej tomografii (ODT) możliwe jest ilościowe i nieinwazyjne badanie komórek i cienkich tkanek. ODT odtwarza dystrybucję 3D indeksu załamania światła (RI). W efekcie zostaje tego działania, mikroskop HT-1 wizualizuje informacje strukturalne i chemiczne o komórce, w tym m.in. suchą masę, morfologię, dynamikę błony komórkowej.

Zastosowanie układu DMD (dynamic micromirror device) umożliwiło usunięcie wszelkich ruchomych części z drogi pokonywanej przez światło podczas obrazowania. Jednocześnie DMD gwarantuje niespotykaną stabilność i precyzję mikroskopu HT-1. Więcej informacji o technologii można znaleźć na stronie producenta po kliknięciu w niniejszy link: Technology

Parametry techniczne mikroskopów HT.

TomoStudio™ - oprogramowanie do wielowymiarowej analizy obrazu (2D/3D/4D)

TomoStudio™ to program sterujący mikroskopem HT-1. Jednocześnie służy do wizualizacji uzyskanych obrazów na wiele sposobów. Intuicyjne sterowanie zapewnia szybkie uzyskanie obrazu oraz łatwą wizualizację w 2D/3D/4D wykorzystującą dystrybucję 3D RI. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie producenta: TomoStudio™

Akcesoria

TomoChamber

Tomocube oferuje inkubator montowany w mikroskopie w celu zapewnienia odpowiednich warunków hodowlanych podczas długiego obrazowania komórek. Inkubator wraz z kontrolerem może regulować temperaturę i pH podczas najbardziej wymagających eksperymentów.

 

 

 

Głównym element inkubatora jest płytka grzejna, która dokładnie utrzymuje temperaturę komórek. Pokrywa inkubatora zawiera otwór pasujący do soczewki. Układ jest tak dopasowany by nie mieszać powietrza na zewnątrz i wewnątrz inkubatora. Doddatkowy element grzejny pokrywy pomaga utrzmywać zadaną temperaturę.

 

 

 

TomoPlate

TomoPlate to kompaktowa antywibracyjna podstawa pod mikroskop. Zapewnia izolację od wibracji zarówno wertykalnych (izolacja magnetyczna) oraz horyzontalnych (izolacja mechaniczna).

 

 

 

TomoDish

Oferujemy specjalne szalki do obrazowania żywych komórek. zostały zaprojektowane w celu uzyskania wysokiej jakości obrazów  żywych komórek.