Zestaw Agilent SureSelectXT Human Methyl-Seq

Methyl-Seq

Zestaw Agilent SureSelectXT Human Methyl-Seq jest pierwszym tak wszechstronnym systemem umożliwiającym naukowcom wzbogacanie matrycy, szczególnie ukierunkowanym na regiony posiadające wzorce metylacyjne mające wpływ na regulację genów. Obszar sekwencjonowania uwzględniony w Human Methyl-Seq jest bardzo szeroki i uwzględnia szereg tkankowo-specyficznych DMR`ów (Differentially methylated regions) nowotworowych, promotory zawarte w bazie GENCODE, wyspy CpG, miejsca nadwrażliwe na działanie DNazy oraz geny referencyjne.

 

 

  • Dostarcza więcej informacji niż standardowe mikromacierze badające metylację, dzięki wykrywaniu indywidualnych regionów CpG.
  • Zwiększona przepustowość i zmniejszone koszty w porównaniu do sekwencjonowania całego genomu po reakcji z wodorosiarczynem.
  • Ujawnia zmetylowane regiony, które nie zostały zidentyfikowane po zastosowaniu techniki RRBS lub MeDIP. 

 

 

Zestaw Agilent SureSelect Strand Specific RNA Library Preparation

RNA-Seq

Zestaw SureSelect Strand Specific RNA Library Preparation firmy Agilent wykorzystuje najbardziej czułą metodę analizy zmian konformacji pojedynczej nici, w celu przygotowywania bibliotek do sekwencjonowania mRNA oraz RNA-seq, oferując tym samym lepsze zrozumienie procesów regulacji genów.

 

 

Zestaw odczynników SureSelect Strand Specific RNA Library Preparation:

  • Wysoka specyficzność analizy pojedynczej nici pozwala odróżnić nakładające się transkrypty i badać transkrypcję na nici antysensownej.
  • Większa złożoność bibliotek przy użyciu mniejszej ilości DNA - już od 50ng całkowitego RNA.
  • Najlepsza jednorodność pokrycia z minimalnymi zakłóceniami na końcu 5` i 3`.

 

 

Zestaw Agilent SureSelect RNA Capture

RNA Capture

SureSelect firmy Agilent, jako wiodący produkt na rynku, dostarcza całą gamę rozwiązań, które z łatwością można dostosować do swoich potrzeb, począwszy od badań podstawowych aż po follow-up. Jedną z możliwości jest dopasowanie metody wzbogacania sekwencji RNA, jedynej dostępnej na rynku, do indywidualnych oczekiwań poprzez platformę on-line - SureDesign. Wzbogacanie sekwencji docelowych dotyczy zarazem DNA i RNA.

 

 

  • Jedyna dostępna metoda wzbogacania sekwencji docelowych RNA, która umożliwia zaprojektowanie sekwencji docelowych o rozmiarze od 1 kb do 6 Mb, a nawet większych.
  • Łatwy proces projektowania, dzięki wykorzystaniu intuicyjnego oprogramowania SureDesign lub w przypadku dodatkowych pytań - pomocy ds. projektowania Agilent.
  • Efektywne multipleksowanie dzięki zastosowaniu odczynników XT.